Zapraszamy!

.
Aktualności
2021.03.16 Ellen Poon, światowej sławy ekspert od efektów wizualnych online

 Ellen Poon, światowej sławy ekspert od efektów wizualnych w filmach takich jak Vaiana, Incepcja i Zielona Mila, dołącza do nas na żywo z Hollywood. WTOREK, 23 MARCA 2021 GODZ. 19:00-20:00 POLSKIEGO CZASU. Więcej o ekspertce TUTAJ. Wszelkie pytania do Ellen można przesyłać z wyprzedzeniem na adres alumni@essex.ac.uk  lub zadawać je w ciągu dnia, korzystając z funkcji pytań i odpowiedzi w Zoom.  Logujemy się jako Guest, i zaznaczamy opcję prospective student aby móc dołączyć do rozmowy. Link do spotkania https://www.essex.ac.uk/.../23/after-essex-with-ellen-poon Wiadomość z zaproszeniem przekazujemy od Pani Niny Mierowskiej, która prowadzi w Liceum  zajęcia z animacji wykorzystując pakiet Adobe.Podczas swojej trzydziestoletniej kariery Ellen pracowała z legendarnymi reżyserami, w tym Stevenem Spielbergiem, Timem Burtonem i Woodym Allenem i nie ma wątpliwości, że rozpoznasz jej dokonania na ekranie - od stworzeń z pierwszej części Gwiezdnych wojen po dinozaury w Jurassic Park i oszałamiające obrazy w Frozen- Kraina Lodu.
 

Ellen odegrała kluczową rolę w przemianie naszych kinowych doświadczeń, pracując nad niektórymi z najbardziej udanych filmów wszechczasów, a wszystko zaczęło się w Essex.

Po ukończeniu w 1984 roku z tytułem licencjata w dziedzinie informatyki, Ellen dołączyła do Moving Picture Company, gdzie opracowała technologie wykorzystywane w najnowocześniejszych reklamach i produkcjach, w tym później wykorzystywane do tworzenia efektu mówiących zwierząt.

Później Ellen przeniosła się do Hollywood i dołączyła do Industrial Light and Magic, prestiżowego domu produkcyjnego zajmującego się najnowocześniejszymi efektami wizualnymi i animacjami, gdzie przez 11 lat była jedyną kobietą reżyserem od efektów wizualnych. Obecnie Ellen jest dyrektorem generalnym i założycielem firmy Lancet Films zajmującej się efektami wizualnymi. Ellen jest niezależnym producentem i kierownikiem ds. Efektów wizualnych skupiającym się na filmach fabularnych.

Oprócz hollywoodzkich hitów, Ellen pasjonuje się chińskimi projektami filmowymi i pracowała wraz ze znanymi reżyserami przy nagradzanych chińskich filmach, w tym Hero i Monster Hunt, które przyniosły jej Hong Kong Film Awards za najlepsze efekty wizualne.W 2012 roku otrzymała tytuł honorowy na Uniwersytecie w Essex. W rozmowie z profesorem Shohini Chaudhuri, dyrektorem Center for Film and Screen Media, Ellen Poon dzieli się swoją niesamowitą podróżą po ukończeniu Essex University.