Młodzi głosują +

zapraszamy na zajęcia z kaligrafii

harmonogram warsztatów filmowych

druga edycja innowacyjnego projektu edukacyjnego " Żelazny Most"

Zajęcia pozalekcyjne

Wspieramy kompetencje kluczowe

Szkoła blisko stacji WKD Podkowa Leśna Wschodnia(100 metrów)

Jesteśmy częścią środowiska lokalnego- tradycją jest Wystawa Psów Kochanych

Kameralne otoczenie. Bliskość natury sprzyjająca nauce.Zobacz film promocyjny

Zapraszamy!


«kwi 2019»
ponwtośroczwpiąsobnie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 

Najnowsze zdjęcia:

Pomagają nam: 
 

 
 

Dziękujemy
Aktualności
2018.05.10 Strategie narracyjne w animacji

Kilka słów  z ostatnich warsztatów.  Kadrowanie to sztuka mistrzów, za każdym razem przy wyborze kadru musisz zadać sobie dwa pytania: czego widz ma się dowiedzieć i co ma czuć? Przykłady podstawowych ujęć i kadrów w filmikach i zdjęciach. Jaką historię chcesz opowiedzieć? Zobacz więcej. 
Każda fabuła ma przekaz i składa się z prostej formuły. Szanuj widza. On zna StarWars i Pulp Fiction. On widział The Simpsons i Króla Lwa. Zna Hamleta, wie kim jest Taksówkarz i oglądał rozdanie Oskarów. Przekaz to główne motto, prawda którą opowiada reżyser. Unikaj pouczania i stereotypowych morałów (czerp informacje z życia, doświadczeń, zacznij obserwować co kieruje ludźmi i ich działaniem). Don’t preach!
Zanim rozwiniemy szczegóły naszej wciągającej fabuły, zacznijmy od .... Dawno, dawno temu... Proste? Zobaczcie jak radzicie sobie z rozrysowaniem Waszego ulubionego filmu w przygotowanym do tego uniwersalnym szkielecie/ bazie do każdej fabuły. Wyodrębnienie punktów kulminacyjnych, które pchają fabułę do przodu pozwala na trzymanie się planu i poprowadzenia akcji jasno (i nagle powstaje film kultowy).
 
Autor: Nina Mierowska