Tworzymy jakość w edukacji #NOoE

Zapraszamy

Umowa patronacka Wydział Geografii

Warsztaty Motion Graphics- animacja w praktyce

Druga edycja innowacyjnego projektu edukacyjnego

i wyjazd naukowy w ramach projektu

Kameralne otoczenie. Bliskość natury sprzyjająca nauce.Zobacz film promocyjny

Szkoła blisko stacji WKD Podkowa Leśna Wschodnia(100 metrów)

Zapraszamy!

.
Aktualności
2018.03.19 Przekaż 1% podatku Kasi Szymczyk

Przypominamy, że w tym roku chcielibyśmy prosić Państwa o przekazanie 1% podatku na rzecz naszej absolwentki Kasi Szymczyk, która choruję na mukowiscydozę. Kasia ma 22 lata i jej stan zdrowia w ostatnich miesiącach się pogorszył, a jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc. Musi zrobić wszystko, by doczekać tego momentu. Ma dużo planów i marzeń. Prosimy o wsparcie w jej imieniu. Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę " MATIO" KRS: 0000097900 z dopiskiem Dla Katarzyny Szymczyk.
Darowizny Alior Bank S.A 55 2490 0005 0000 4530 7261 9403 z dopiskiem: Dla Katarzyny Szymczyk.  Zobacz list Kasi.Nazywam się Kasia, mam 22 lata, choruję na mukowiscydozę. Po 18 roku życia mój stan zdrowia zaczął się stopniowo pogarszać. Nie ma w tym niczyjej winy. Tak już jest w tej chorobie. Po kolei musiałam rezygnować z kolejnych pasji, aktywności. Jazda konna, spotkania z przyjaciółmi, wymarzone studia, podróże. Częstsze wizyty w szpitalu.

Obecnie jestem poddawana całodobowej tlenoterapii. Wypożyczyłam przenośny koncentrator tlenu, ale niestety jego czas pracy to tylko 1,5h. Mniej niż standardowy film w kinie. Koszt wypożyczenia tego sprzętu plus potrzebne sprzęty do rehabilitacji i fizjoterapii znacznie przekracza możliwości typowej polskiej rodziny. Takiej jak moja. Na szczęście są fundacje, które pomagają w utworzeniu subkonta.

Prawda jest jednak taka, że procent podatku dochodowego zbiera mnóstwo osób i darczyńcom ciężko wybrać. Za rok 2015 uzbierałam z 1% ok 1500 zł. Na szczęście starczy na leczenie dentystyczne, a jak dobrze pójdzie to na dodatkowe szczepienia. Jeżeli chodzi o darowizny, to w ciągu wszystkich lat istnienia mojego subkonta zebrałam tylko 40zl (darowizny i 1% podatku są sumowane oddzielnie i można z ich pomocą opłacić inne rzeczy). Nie mam do nikogo o to pretensji. Jest tyle osób, które są dużo bardziej potrzebujące ode mnie. Do tej pory tak przynajmniej było.

W ostatnich miesiącach nastąpiła jednak zmiana. Mój stan gwałtownie się pogorszył. Jedynym ratunkiem jest przeszczep płuc. Nie jestem jednak jeszcze zakwalifikowana na listę, a czekanie może potrwać bardzo długo. Muszę zrobić wszystko, by doczekać tego momentu. Mam jeszcze tyle planów i marzeń. Pomóżcie mi w tym, proszę.