Druga edycja innowacyjnego projektu edukacyjnego " Żelazny Most"

Zajęcia pozalekcyjne

Piątek godz.15:00

Harmonogram warsztatów

Szkoła blisko stacji WKD Podkowa Leśna Wschodnia(100 metrów)

Jesteśmy częścią środowiska lokalnego- tradycją jest Wystawa Psów Kochanych

Kameralne otoczenie. Bliskość natury sprzyjająca nauce.Zobacz film promocyjny

Zapraszamy!

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od wielu lat i teraz łączymy się w smutku, poruszeni wydarzeniami z finału w Gdańsku, składamy wyrazy żalu i szczerego współczucia.


«sty 2019»
ponwtośroczwpiąsobnie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Najnowsze zdjęcia:

Pomagają nam: 
 

 
 

Dziękujemy
Aktualności
2015.03.12 Gratulujemy

Chcemy pogratulować pani Beacie Wróblewskiej nauczycielce języka polskiego w Podkowiańskim Liceum wydania kolejnej książki " Wszystko świetnie".
Pani Beata Wróblewska koordynatorka wielu inicjatyw lokalnych w Podkowie Leśnej jest również autorem książek m.in "W salonie i Arkadii" poświęconej literackiemu obrazowi miasta, "Małgosia z Podkowy Leśnej ", "Jabłko Apolejki", "Motyl w podróży". W roku 2007 została laureatką III nagrody w konkursie literackim im. Astrid Lindgren za powieść "Jabłko Apolejki". Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. ( o autorce)

  Beata Wróblewska
od dwudziestu pięciu lat pracuje w Podkowiańskim Liceum Ogólnokształcącym nr 60 i mimo chwil zwątpienia wciąż lubi swoją pracę. Mieszka na pograniczu Brwinowa, Podkowy i Milanówka we wsi Owczarnia, gdzie nadal jest dziko i leśnie. Zdarza się, że jesienią w rowach przy torach kolejki WKD dziki szukają żołędzi.
Lubi pogranicza i kresy, prowincjonalne miasta, zagubione wsie. Podróże, które najlepiej wspomina, to wyprawy na dawne i obecne kresy Rzeczypospolitej i świata – w Czarnohorę, na Litwę, w Bieszczady, w Sudety, na Roztocze, do Kotliny Kłodzkiej, Norwegii i Portugalii. Najbardziej interesują ją kresy ludzkiego życia: dzieciństwo i starość. Dlatego zaczęła pisać o dzieciach i dla dzieci. Współpracowała z miesięcznikiem "Dziecko". Napisała około sześćdziesięciu bajek, które ukazały się w Małej Redakcji, dodatku dla dzieci "Gazety Wyborczej". A w swoich wierszach, zebranych w tomikach "Zeszyt rodzinny" i "Słuchają czasu", opisała dzieciństwo swoich córek i starość rodziców.
Centrum jej świata stanowi Podkowa Leśna. Od lat współpracuje z "Podkowiańskim Magazynem Kulturalnym". Napisała książkę "W salonie i Arkadii" poświęconą literackiemu obrazowi ukochanego miasta. Tu także umieściła akcję pierwszej książki dla dzieci zatytułowanej "Małgosia z Leśnej Podkowy" (nagroda w konkursie wydawnictwa Znak, 2004 i nagroda im. K. Makuszyńskiego, 2006). Na trasie kolejki WKD i w pobliskim Milanówku rozgrywa się akcja przedostatniej powieści "Motyl w podróży". W roku 2007 została laureatką III nagrody w konkursie literackim im. Astrid Lindgren za powieść "Jabłko Apolejki". 
Najbardziej lubi życie rodzinne, chociaż uważa, że bywa bardzo trudne, długie górskie wędrówki, spacery po okolicznych łąkach i lasach z psem Brunerem, czytanie książek na kanapie i seanse filmowe w pobliskich kinie w Grodzisku Mazowieckim


                    POBIERZ:

                  
                       SZKOŁA          Menu14-18.01.2019

_________________________ 

 


 

 WSPÓŁPRACUJEMY

               Liceum Staszów