Zajęcia pozalekcyjne: narracje w animacji

Piątek godz.15:00

Innowacyjny projekt edukacyjny " Żelazny Most"

harmonogram warsztatów

Jesteśmy częścią środowiska lokalnego- tradycją jest Wystawa Psów Kochanych

Szkoła blisko stacji WKD Podkowa Leśna Wschodnia(100 metrów)

Kameralne otoczenie. Bliskość natury sprzyjająca nauce.Zobacz film promocyjny

Zapraszamy!

.

«gru 2018»
ponwtośroczwpiąsobnie
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Najnowsze zdjęcia:

Pomagają nam: 
 

 
 

Dziękujemy
Aktualności
2015.03.26 Warsztaty z historii najnowszej - IPN

Zgodnie z zapowiedziami gościliśmy dr Pawła Kosińskiego, który w ramach cyklu "Zajęć dla maturzystów"- powtórzenia do matury z historii i wos, przedstawił problem rozpadu porządku jałtańskiego w wykładzie" Jesień Narodów". Było to ostatnie spotkanie, tym samym pragniemy gorąco podziękować panu dr Pawłowi Kosińskiemu, za profesjonalizm i wspaniały kurs z historii najnowszej. Dziękujemy i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.Fotogaleria

"...Odwiedziłem Podkowiańskie Liceum Nr 60 z okazji specjalnej lekcji dla uczniów przygotowujących się do matury z poszerzonego programu historii. Tematem była "Globalna rywalizacja supermocarstw", a lekcję poprowadził dr Paweł Kosiński z IPN-u. Zajęcia miały charakter otwarty i jak wszyscy uczestnicy, otrzymałem wydruki z prezentacji przeprowadzonej na ekranie.

Przyznam się, że doznałem lekkiego szoku. Dopiero teraz bowiem, patrząc na te materiały, uświadomiłem sobie, jaki ogrom materiału muszą sobie ci młodzi ludzie przyswoić. Moje pokolenie było widzem w tym dziejowym teatrze i tę wiedzę chłonęliśmy stopniowo na bieżąco. A był to czas niełatwy i niespokojny. Tym w zasadzie dwubiegunowym światem wstrząsały nieustanne konflikty i trwał wyścig zbrojeń niosący zagrożenie dla globalnego pokoju. Pesymistyczne prognozy mówiły nawet o zagrożeniu życia na Ziemi bo zgromadzone po obu stronach potencjały byłyby zdolne tego zniszczenia dokonać. Były w tym czasie momenty, kiedy świat stał u progu zagłady.

Warto czasem się nad tym poważnie zastanowić.

PS - Przy okazji trafił mi się miły epizod pod tytułem "Kubeczek z wiewiórką", ale to już opisałem wcześniej"

Źródło: Facebook: Leonard Łuczak

                     POBIERZ:

                  
                       SZKOŁA          Menu10-14.12.2018

_________________________ 

 


 

 WSPÓŁPRACUJEMY

               Liceum Staszów