.

26 Finał WOŚP Podkowa Leśna

gramy dalej kliknij i licytuj na allegro

Wystawa na parkanie PLO60 "1947 Barwy ruin"/ekspozycja przedłużona do 16.02.2018

Co dwa tygodnie we wtorki godz.16:30

Środa godz.15:30

Relacja fotograficzna kiermasz ceramiczny 10.12.2017

Szkoła blisko stacji WKD Podkowa Leśna Wschodnia(100 metrów)

Zapraszamy


«sty 2018»
ponwtośroczwpiąsobnie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 

Najnowsze zdjęcia:

Pomagają nam:            Dziękujemy
Aktualności
2015.01.16 Gratulacje

Chcemy pogratulować naszemu nauczycielowi p.Sebastianowi Szczepańskiemu, który jest współautorem publikacji"Otrębusy i okolice- przewodnik turystyczny"oraz został uhonorowany Jazzowym Słońcem za pracę na rzecz społeczności Otrębus. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów- zobacz wiecejJestem w szoku.

Właśnie do moich rąk trafił luksusowo wydany przewodnik turystyczny "Otrębusy i okolice". Sztywne okładki, błyszczący kredowy papier i mnóstwo zdjęć, ale uderza przede wszystkim przejrzysta nowoczesna forma oraz zawartość wszelkich przydatnych nie tylko turyście informacji.

Jest to prawdziwa edytorska perełka wydana starannie przez miejscową firmę pana Sebastiana Szczepańskiego ze współfinansowaniem unijnym, z bezinteresownym wsparciem wielu prywatnych osób oraz lokalnych urzędów i instytucji. Mam w tym również swój maleńki udział, co zostało odnotowane imienną wzmianką w redakcyjnej stopce.

Przewodnik omawia historię Otrębus oraz wymienia interesujące miejsca w okolicy. Zawiera wszelkie niezbędne i przydatne informacje oraz adresy. W wielu miejscach informacja wzbogacona jest kodem QR odsyłającym do odpowiednich stron internetowych, a nawet (idąc z duchem czasu) współrzędne dla gps. Mapa na wewnętrznej wyklejce okładki zawiera zarówno siatkę jak i skorowidz, co polecam szczególnej uwadze pruszkowskich włodarzy, którzy naszą mapkę wydali bez wskazówek, jak odnaleźć konkretną ulicę. Również naszym specom od promocji niech za przykład posłuży dbałość wydawcy przewodnika o historię Otrębus oraz szacunek dla herbu miejscowości.

Przysłowiową "wisienkę na torcie" stanowi zakładka z jedwabnej tasiemki. Całość zasługuje na bardzo wysoką ocenę zarówno formy jak i treści. Taki rodzaj przewodnika nie jest wynalazkiem wydawcy z Otrębus, jest to bowiem dość powszechnie przyjęty standard. Mam w domu cały szereg przewodników w takiej właśnie grafice wydanych. Brakuje mi jednego - przewodnika "Pruszków i okolice". Blisko półtora roku temu sugerowałem potrzebę jego wydania. By nie być gołosłownym, odsyłam do artykułu, jaki wtedy na swoim blogu zamieściłem, a w którym proponowałem wstępnie uszeregowaną zawartość takiego wydawnictwa:

http://pruszkowianie.blog.onet.pl/…/pruszkow-mafijny-czyli…/

W przewodniku po Otrębusach Pruszków jest wzmiankowany jedynie wśród okolicznych muzeów. Nasza postępująca w zastraszającym tempie zapyziałość może sprawić, że niedługo będzie się o nas mówić jako o skansenie: "Pruszków koło Otrębus". Żeby potem nie było, że nie ostrzegałem.

 Źródło: Facebook                    POBIERZ


                   SZKOŁA


         Menu 29.01-02.02.2018

________________________ 


 

 
 
  
 


WSPÓŁPRACUJEMY

               Liceum Staszów


 
 

 

  


Pomagają nam:            Dziękujemy