Projekt 1030

Zajęcia pozalekcyjne: narracje w animacji

Piątek godz.15:00

Innowacyjny projekt edukacyjny " Żelazny Most"

harmonogram warsztatów

Jesteśmy częścią środowiska lokalnego- tradycją jest Wystawa Psów Kochanych

Szkoła blisko stacji WKD Podkowa Leśna Wschodnia(100 metrów)

Kameralne otoczenie. Bliskość natury sprzyjająca nauce.Zobacz film promocyjny

Zapraszamy!

.

«gru 2018»
ponwtośroczwpiąsobnie
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

Najnowsze zdjęcia:

Pomagają nam: 
 

 
 

Dziękujemy
Aktualności
2015.01.16 Gratulacje

Chcemy pogratulować naszemu nauczycielowi p.Sebastianowi Szczepańskiemu, który jest współautorem publikacji"Otrębusy i okolice- przewodnik turystyczny"oraz został uhonorowany Jazzowym Słońcem za pracę na rzecz społeczności Otrębus. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów- zobacz wiecejJestem w szoku.

Właśnie do moich rąk trafił luksusowo wydany przewodnik turystyczny "Otrębusy i okolice". Sztywne okładki, błyszczący kredowy papier i mnóstwo zdjęć, ale uderza przede wszystkim przejrzysta nowoczesna forma oraz zawartość wszelkich przydatnych nie tylko turyście informacji.

Jest to prawdziwa edytorska perełka wydana starannie przez miejscową firmę pana Sebastiana Szczepańskiego ze współfinansowaniem unijnym, z bezinteresownym wsparciem wielu prywatnych osób oraz lokalnych urzędów i instytucji. Mam w tym również swój maleńki udział, co zostało odnotowane imienną wzmianką w redakcyjnej stopce.

Przewodnik omawia historię Otrębus oraz wymienia interesujące miejsca w okolicy. Zawiera wszelkie niezbędne i przydatne informacje oraz adresy. W wielu miejscach informacja wzbogacona jest kodem QR odsyłającym do odpowiednich stron internetowych, a nawet (idąc z duchem czasu) współrzędne dla gps. Mapa na wewnętrznej wyklejce okładki zawiera zarówno siatkę jak i skorowidz, co polecam szczególnej uwadze pruszkowskich włodarzy, którzy naszą mapkę wydali bez wskazówek, jak odnaleźć konkretną ulicę. Również naszym specom od promocji niech za przykład posłuży dbałość wydawcy przewodnika o historię Otrębus oraz szacunek dla herbu miejscowości.

Przysłowiową "wisienkę na torcie" stanowi zakładka z jedwabnej tasiemki. Całość zasługuje na bardzo wysoką ocenę zarówno formy jak i treści. Taki rodzaj przewodnika nie jest wynalazkiem wydawcy z Otrębus, jest to bowiem dość powszechnie przyjęty standard. Mam w domu cały szereg przewodników w takiej właśnie grafice wydanych. Brakuje mi jednego - przewodnika "Pruszków i okolice". Blisko półtora roku temu sugerowałem potrzebę jego wydania. By nie być gołosłownym, odsyłam do artykułu, jaki wtedy na swoim blogu zamieściłem, a w którym proponowałem wstępnie uszeregowaną zawartość takiego wydawnictwa:

http://pruszkowianie.blog.onet.pl/…/pruszkow-mafijny-czyli…/

W przewodniku po Otrębusach Pruszków jest wzmiankowany jedynie wśród okolicznych muzeów. Nasza postępująca w zastraszającym tempie zapyziałość może sprawić, że niedługo będzie się o nas mówić jako o skansenie: "Pruszków koło Otrębus". Żeby potem nie było, że nie ostrzegałem.

 Źródło: Facebook                    POBIERZ:

                  
                       SZKOŁA          Menu10-14.12.2018

_________________________ 

 


 

 WSPÓŁPRACUJEMY

               Liceum Staszów