Druga edycja innowacyjnego projektu edukacyjnego " Żelazny Most"

Zajęcia pozalekcyjne

Piątek godz.15:00

Harmonogram warsztatów

Szkoła blisko stacji WKD Podkowa Leśna Wschodnia(100 metrów)

Jesteśmy częścią środowiska lokalnego- tradycją jest Wystawa Psów Kochanych

Kameralne otoczenie. Bliskość natury sprzyjająca nauce.Zobacz film promocyjny

Zapraszamy!

Gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od wielu lat i teraz łączymy się w smutku, poruszeni wydarzeniami z finału w Gdańsku, składamy wyrazy żalu i szczerego współczucia.


«sty 2019»
ponwtośroczwpiąsobnie
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Najnowsze zdjęcia:

Pomagają nam: 
 

 
 

Dziękujemy
Aktualności
2014.09.23 „Czas Solidarności” - wystawa plakatów z lat 1980-1989 z kolekcji Danuty i Jerzego Brukwickich w ramach obchodów Roku Wolności

Ogromnie cieszymy się, że w ten jesienny poranek mogliśmy uczestniczyć w wykładzie Jerzego Brukwickiego - krytyka sztuki, dziennikarza, szefa warszawskiej Galerii Krytyków Pokaz, zorganizowanym przez Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa i Obchodów Roku Wolności w Podkowie Leśnej. ( zobacz więcej).Pełna fotorelacja

Fotorelacja CKiO

Historia sztuki niezależnego plakatu - prelekcja Jerzego Brukwickiego

Wykład w którym uczestniczyli uczniowie klas I i III naszego Liceum stał się doskonałą okazją do przypomnienia młodemu pokoleniu wydarzeń z najnowszej historii Polski,oraz obejrzenia wystawy  „Czas Solidarności” - wystawa plakatów z lat 1980-1989 z kolekcji Danuty i Jerzego Brukwickich w ramach obchodów Roku Wolności.

 

"„Czas Solidarności” - wystawa plakatów z lat 1980-1989

z kolekcji Danuty i Jerzego Brukwickich w ramach obchodów Roku Wolności

Istotną rolę w procesie zmian ustrojowych w latach 80. odegrał ruch kultury niezależnej. Kolekcja plakatów powstałych przed i w trakcie transformacji ustrojowej to wyraz buntu i oporu, który mówił o ideałach Solidarności: godności, demokracji, wolności, prawdzie, sprawiedliwości. Były wyrazem sprzeciwu wobec represji, przemocy i nietolerancji. Stały się szczególnym kalendarzem polskich zrywów patriotycznych i społecznych.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace następujących autorów:

Jana Jaromira Aleksiuna, Krzysztofa Barana, Czesława Bieleckiego, Ryszarda Bellera, Jana Bokiewicza, Jerzego Brukwickiego, Andrzeja Budka, Jacka Ćwikły, Katarzyny Dobrowolskiej, Henryka Fajlhauera, Wiesława Gołucha, Moniki Handke, Krystyny Janiszewskiej, Jerzego Janiszewskiego, Romana Kalarusa, Gerarda Lewandowskiego, Krzysztofa Mańczyńskiego, Jarosława Maszewskiego, Piotra Młodożenieca, Marcina Mroszczaka, Wojciecha Müllera, Leszka Nadstannego, Tomasza Sarneckiego, Eugeniusza Skorwidera, Jacka Staniszewskiego, Eugeniusza Geta Stankiewicza, Jędrzeja Stępaka, Mariusza Tulińskiego, Pawła Udorowieckiego, Michała Więckowskiego.

 

Jerzy Brukwicki - krytyk sztuki, dziennikarz, szef warszawskiej Galerii Krytyków Pokaz. Współpracownik Instytutu Adama Mickiewicza (redaguje strony internetowe: www.culture.pl) i redakcji magazynu LOT Kaleidoscope. W latach 80-tych współtworzył ruch kultury niezależnej (ważniejsze wystawy: Czas smutku, czas nadziei; Polska Pieta; Plastycy stoczniowcom; Obecność; wydawca i redaktor pisma poświęconego sprawom kultury "Wybór", redaktor tygodnika "PWA. Przegląd Wiadomości Agencyjnych", współpracownik wydawnictw: NOWA, Przedświt, Pokolenie). Kurator wielu wystaw w kraju i za granicą m.in.: Magdaleny Abakanowicz, Jana Młodożeńca, Józefa Szajny, Andrzeja Wajdy, plakatów i grafiki "Solidarności". Był jednym z jego współtwórców, wydawał pismo o kulturze niezależnej „Wybór”, redagował „Notatnik kulturalny” w podziemnym „PWA. Przegląd Wiadomości Agencyjnych”, organizował wystawy. Obecnie Brukwicki współpracuje z Wydawnictwem Sejmowym przy publikacji o grafice wyborczej roku 1989." 

Źródło: www.ckiopodkowa.pl 

 

                      POBIERZ:

                  
                       SZKOŁA          Menu14-18.01.2019

_________________________ 

 


 

 WSPÓŁPRACUJEMY

               Liceum Staszów